Siiditrükk

Siiditrükk võimaldab kujutist kanda mistahes materjalile: paberile, kartongile, kilele, plastikule, kangale jms. Siiditrüki abil saavutatakse ofsettrükiga võrreldes paremat pinnakatet ja eriti puhtaid ning erksaid värvitoone. Trükitud osa jääb reljeefne ja on eriti kauakestev. Pealegi saab kasutada nii pehme- kui ka tugeva- ja kumerapinnaliste toodete kujundamiseks. Paraku ei saa trükkida peene ratsriga kujutisi.

Siiditrükk sobib hästi kui trükiarvud ei ole väga suured. Tavaliselt tehakse selles tehnikas nimekaarte, blankette, kutseid, kleebiseid jm.

Trükitavast kujutisest tuleb kõigepealt teha värvilahutus ning trükikiled. Seejärel valmistatakse trükimatriitsid. Värv kantakse kangale läbi raamile pingutatud trükisiidi ning kinnitatakse kuivatustunnelis kõrgel temperatuuril.

Sõltuvalt kanga materjalist on võimalik siiditrükis kasutada nii plastisol – kui vesivärve. Vesivärvid sobivad trükkimiseks eelkõige heledatele puuvillamaterjalidele ning lasterõivastele. Plastisolvärvide kasutusala on laiem – nii heledad kui tumedad, puuvillased, segakiust ja sünteetilised kangad.

Meenete kujundamine
  • Teie logoga T-särgis töötaja on heaks klientide pilgupüüdjaks näitusel, messil või mõnel muul üritusel. Tekstiilitoodetele (T-särgid, polod, pusad) saame kanda firmasümboolika, mistahes teksti või kujutise. Sobivad nii trikookangad kui ka muud siledapinnalised esemed (spordi- ja töörõivad, joped, kotid, triiksärgid jne);
  • kujundusega kruusid, kirjutusvahendid, lauakalendrid on headeks meeneteks;
  • ka peakate võib kujuneda toredaks reklaamiobjektiks.
Et trükiga särgid säilitaksid oma väljanägemise, tuleb neid pesta vastavalt hooldusjuhendile – 40°C vees, pahempidi. Triikimine dekoori kohalt ei ole lubatud.